Kodėl?

„Gelbėkit vaikus“ visuomeninė, pasaulinė organizacija, atliepdama Jungtinių tautų patvirtintą tvarumo vystymo veiksmų planą, jungiasi į komandą keičiant pasaulinius tvarumo rodiklius. 

Kartu imamės veiksmų, kurie mažina skurdą, nelygybę ir padeda gerinti maisto prieinamumo, sveikatos, lyčių lygybės, užimtumo, taikios ir įtraukios visuomenės, aplinkosaugos, ekonomikos ir kitus tvarumo rodiklius. 

 

Kodėl tai darome?

Dirbdami su pažeidžiamomis žmonių grupėmis, kiekvieną dieną matome, kokioje grėsmėje gyvena vaikai ir juos auginantys suaugusieji tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Matydami dabartines tendencijas, norime suvienyti verslo bendruomenes kurti geresnę žmonijos ateitį. Tų žmonių geresnę ateitį, kurie yra jūsų verslo aplinkoje – darbuotojai, jūsų klientai, partneriai. Ir tų žmonių, kurie gyvena šalia – jūsų bendruomenės nariai, jūsų ir vaikų draugai, kaimynai ir kiti. 

 
Nėra antros planetos Žemės

Suprantame, kad dabar kaip niekada anksčiau turime imtis konkrečių veiksmų, skirtų gerinti aplinkosaugos, socialinius ir ekonominius rodiklius. Imtis tvarumo veiksmų, kurie ne tik daro įtaką žmonijos gerovei, bet taip pat turi tiesioginę, teigiamą įtaką verslų našumui.

 

Remdamiesi Lietuvos statistikos departamento pateikta informacija, pateikiame grėsmę keliančią statistiką: 

 

  • Ekstremalus skurdas: 2015 m. daugiau nei 736 milijonai žmonių buvo priversti pragyventi už mažiau nei 1,90 USD per dieną.
  • Pajamų nelygybė: Turtingiausi 1 % pasaulio gyventojų valdė daugiau turto nei likusieji 99 % kartu sudėjus.
  • Lėtinis badas: 2015 m. maždaug 795 milijonai žmonių (1 iš 9 pasaulio gyventojų) buvo nepakankamai maitinami.
  • Vaikų sveikata: Beveik 45 % vaikų mirčių iki 5 metų amžiaus buvo nulemtos skurdžios mitybos.
  • Maisto švaistymas: Kasmet buvo išmetama apie 1,3 milijardo tonų maisto, tuo metu, kai milijonai žmonių kentėjo nuo bado.
  • Miškų naikinimas: Nuo 1990 iki 2015 m. pasaulis prarado apie 129 milijonus hektarų miško (plotas, prilygstantis Pietų Afrikai).
  • Tarša: Kasmet į vandenynus patekdavo daugiau nei 8 milijonai tonų plastiko, keldami pavojų jūrų gyvūnijai.
  • Konfliktai ir migracija: 2015 m. daugiau nei 60 milijonų žmonių buvo priversti palikti namus dėl karo, konfliktų ar persekiojimų.

Tai skaičiai, kurie taip pat liečia Lietuvos gyventojus, šeimas, vaikus ir mūsų visų šalį.

 

„Gelbėkit vaikus“ gali sukurti Jūsų verslo strateginį 2025 metų tvarumo planą Jūsų darbuotojams, klientams ir partneriams. Kviečiame dirbti kartu.